Biz Kimiz?

Her yıl, dünyadan değişik ülkelerinden binlerce yabancı ikamet veya çalışma amaçlı Türkiye’ye gelmektedir. Gelen yabancıların en temel ihtiyacı, bürokratik işlemlerle uğraşmadan kalışlarının sağlanması için güvenilir hizmet alabilmektir.

Mioseta belirtilen işlemlerle ilgili Türkiye’deki yabancılara çözümler sunan Ankara merkezli bir danışmanlık şirketidir.

Mioseta’nın iyi derecede İngilizce konuşan uzmanları, yabancı şirket yetkilileri ve personeller ile irtibata geçerek, işveren ve yabancının bürokratik işlemlerle harcayacağı zamanı en aza indirir ve sadece projelerine odaklanmalarını sağlar.

Vizyonumuz: Türkiye’de iş alan alt yüklenici, yatırımcı ve çalışanlarına en iyi şekilde hizmet sunabilmektir.

Misyonumuz: Türkiye’de çalışacak yabancıların Türk Konsolosluklarından yapacakları vize başvurularında lider danışmanlık firması olmaktır.

Ne Yaparız?

Mioseta aşağıdaki konularda yabancı yatırımcılara ve çalışanlarına destek verir:

  1. “Montaj vizesi” ve “Çalışma vizesi” başvuruları: Türkiye’de kısa süreli (90 güne kadar) ya da uzun süreli (1 yıla kadar) çalışacak yabancıların ilgili Türk Konsolosluklarına yapacakları vize başvuruları
  2. Şirket ve İrtibat Bürosu Kuruluşu: Türkiye’de iş yapmayı düşünen yabancı şirketlerin kuruluş öncesi ve sonrası işlemleri (şirket, şube ya da irtibat bürosu kuruluşları, ofis kiralanması, kuruluş sonrası kayıt işlemleri ve kuruluş sonrası muhasebe hizmeti verilmesi)
  3. Global Mobilite: Mioseta, Türkiye’ye gelen yabancıların vize ve izin başvurularının dışında, İran, İtalya, Avusturya, A.B.D. ve Rusya’da (çözüm ortakları ile beraber) çalışacak T.C. vatandaşı ve/veya yabancıların izin başvuruları ile ilgili destek verir.

Nasıl Yaparız?

Mioseta uzmanları projenizle ilgili bilgi aldıktan sonra, yabancınızın en kısa şekilde nasıl çalışmaya başlaması gerektiği konusunda sizi bilgilendirir. Türkiye’de çalışacak yabancıların “montaj vizesi” ya da “çalışma vizesi” ile giriş yapması yasal zorunluluktur.

Uzmanlarımız Türkiye’de ve yurt dışındaki işverenle ayrı ayrı kontak kurarak başvuru dosyasını hazırlar ve doğrudan yabancının yurt dışındaki adresine gönderir.

Yurt dışındaki Türk Konsoloslukları randevu esaslı çalıştıklarından, Mioseta uzmanları yabancının uygunluğu doğrultusunda online vize başvurusunu tamamlar ve randevu gün ve saatinde yabancının başvurusunu sorunsuz bir şekilde yapması için gerekeni yapar.

Çalışma vizesi ile giriş yapan yabancıların banka hesaplarının açılması ve sosyal güvenlikleri konusunda ayrıca destek verir.

Mioseta müşterilerine sunduğu özel, güvenilir ve etkili hizmetlerle bürokrasi ile uğraşarak zaman kaybetmelerini önler. İşveren ve yabancılar işlerine odaklanır.

Bu, bizim en temel amacımızdır.